1. Rūpinamės sveikata
  2. Visos istorijos
  3. 7 nematomos išlaidos slaugant lėtine liga sergantį asmenį

7 nematomos išlaidos slaugant lėtine liga sergantį asmenį

Getty Images / shapecharge

Marc‘as Lawrence‘as analizuoja didelius (ir mažus) finansinius aspektus, susijusius su mylimo žmogaus slaugymu.

„Nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje gyvenate, mylimo žmogaus slaugymas dažnai būna labai brangus. Kaina ypač priklauso nuo jūsų vietos, jūsų šalies sveikatos priežiūros sistemos bei jūsų asmeninių aplinkybių.

Akivaizdžiausia rizika susijusi su brangia medicinine priežiūra ir receptiniais vaistais, tačiau per pastaruosius trejus metus supratau, kad ne mažiau rizikingos (už tai ne tokios pastebimos) yra ir smulkios išlaidos, kurios greitai susikaupia. Tad norėčiau atkreipti dėmesį į toliau pateiktas naujų ar netikėtai padidėjusių išlaidų kategorijas, su kuriomis man teko susidurti ir kurios dažnai būna per menkai įvertinamos.

Patogumas

Dažnai girdime įprastą pasakymą „laikas – pinigai“. Aš sakyčiau dar kitaip: laiko taupymas kainuoja. Slaugymas yra sunkiau nei darbas visu etatu, tad svarbi kiekviena galimybė sutaupyti laiko ar pastangų. Tačiau tai turi savo kainą.

Geroji žinia ta, kad internetas siūlo gausybę patogių būdų taupyti laiką, pvz., samdant maisto pirkėjus, užsakant pristatymą tą pačią dieną, užsakant paruoštą maistą ir pan.

Blogoji žinia – dauguma šių paslaugų kainuoja brangiai. Tiesą sakant, apie šių paslaugų vertę ir (arba) sėkmę galima parašyti atskirą straipsnį. (Sekite šį tinklaraštį.) Tai galioja ne tik internetui. Norint gauti patogesnes paslaugas (specializuotų parduotuvių ar skalbimo), už jas irgi reikės nemažai sumokėti.

Suprasti ir valdyti tokias mėnesines išlaidas yra itin svarbu, nes vienur ir kitur išleidžiamos mažos sumos labai greitai susikaupia ir gauname daug nenumatytų išlaidų.

Komunalinės paslaugos

Iki mano žmonai patiriant insultą mes abu buvome dirbantys tėvai. Neįprasta buvo tai, kad abu ėjome pareigas, kurios mums leido dirbti iš namų. Todėl jau tada susidūrėme su išaugusiais komunaliniais mokesčiais, nes dirbdami namuose daugiau suvartodavome elektros, šildymo ir vėsinimo.

Po insulto mūsų išlaidos už elektrą, šildymą ir vėsinimą padidėjo maždaug 20 %. Prie to labiausiai prisidėjo dažnesnis skalbimas ir mano pastangos užtikrinti, kad žmonai būtų patogu ir nenuobodu (dažnai kiurksome ant sofos ir žiūrime TV).

Slaugydami lėtine liga sergantį žmogų galite būti tikri, kad gerai susipažinsite su savo geografinei vietai būdingomis gyvenimo išlaidomis. Pavyzdys, kokių papildomų išlaidų atsirado po insulto: pasnigus kiekvieną sykį turiu samdyti žmogų, kad nukastų mano važiuojamąją dalį. Anksčiau tą darydavau pats, bet dabar nebeturiu nei laiko, nei energijos, ir dar labiau nenoriu rizikuoti susižaloti. Atsižvelgiant į orą, tokia paslauga gali kainuoti nuo nulio iki kelių šimtų EUR per mėnesį.

Vartojimo reikmenys ir vienkartinės priemonės

Atsižvelgiant į ligą, jums prireiks įvairiausių priemonių, kurios padės užtikrinti visos dienos slaugymo poreikius. Internete galima patogiai rasti geriausias kainas, kokybę ir pristatymo galimybes, bet kartu visai nesunku sugaišti per daug laiko renkantis iš skirtingų prekių.

Aš asmeniškai kreipiu dėmesį į žinomus gaminius, kurie patenkina mūsų poreikius ir kuriuos parduoda patikimi šaltiniai. Nieko nėra blogiau, kaip priklausyti nuo konkretaus produkto ir sužinoti, kad jo nebus galima įsigyti bent keletą mėnesių. Mums kasdien tenka naudoti tokias vienkartines prekes kaip įklotai, skirti šlapimui sugerti, medicininės pirštinės, lovos patiesalai, servetėlės, lankstūs šiaudeliai ir šiukšlių maišai.

Kiti reikmenys: obuolių tyrė (trinamiems vaistams), rankų dezinfekcinis skystis, odos drėkikliai ir apsaugos priemonės, vidurių laisvinamieji vaistai, skysčio tirštikliai ir pan. Tai gali sudaryti daug mėnesinių išlaidų, kurios nėra kompensuojamos.

Mityba ir papildai

Turėdamas galvoje žmonos smegenų traumą visada stengiuosi pasirūpinti, kad ji valgytų maistingą ir sveiką maistą. Kartais jai reikia vartoti ir gydytojų rekomenduojamus papildus. Džiaugiamės, kad galime gauti šviežių maisto produktų, šviežių minimaliai apdorotų baltymų ir galime rinktis iš daug restoranų, kurie gamina maistą iš vietinių ūkininkų užaugintų gėrybių.

Tačiau sveikas maistas nemažai kainuoja. Mano skaičiavimais, mūsų šeimos mėnesinės maisto pirkimo ir lankymosi restoranuose išlaidos po insulto padidėjo apie 25 %. Dar turime 12 metų dukrą, bet aš nesistengiu, kad viskas būtų tik ekologiška ir natūralu. Visada ieškau gerų pasiūlymų už gerą kainą, o kokybei pirmenybę teikiu ten, kur ji yra svarbiausia.

Tema apie papildus verta atskiro straipsnio. Žmonės išsakytų skirtingas nuomones dėl jų veiksmingumo ir vertės. Aš asmeniškai į papildus žiūriu skeptiškai, nebent jų vertė būtų mediciniškai patvirtinta, tačiau daug žmonių yra stiprūs papildų šalininkai. Trumpai išbandėme įvairias kiniškas žoleles, kai žmonai buvo atliekamos akupunktūros procedūros. Jai atrodė, kad žolelės padėjo, bet fizinių teigiamo poveikio įrodymų nesimatė, tad po kelių mėnesių nustojome jas vartoti.

Žmona neseniai pradėjo vartoti žuvų taukų ir magnio papildus, nes bioenerginis skenavimas parodė, kad jai šių medžiagų veikiausiai trūksta. Palauksiu keletą mėnesių, įvertinsiu rezultatus ir nuspręsiu, ar verta tęsti. Aukšta kokybiškų papildų kaina verčia mus atidžiai juos vertinti ir kontroliuoti jų vartojimą.

Patvari medicininė įranga

Atsižvelgiant į konkrečią situaciją, slaugomiesiems gali reikėti daugybės įrenginių.

Kai reikia pirkti ką nors brangaus, ieškau išsamios informacijos ir pardavėjų, kurie tokius gaminius patys ir aptarnauja, bet net ir tai negarantuoja, kad pirkinys bus sėkmingas. Pavyzdžiui, lengvas vežimėlis gal ir nekainuos daug, bet po metų gali tekti pirkti naują, kai nusidėvės ratukai ir stabdžiai, kurie nėra lengvai pakeičiami.

Pritaikymas žmogui su negalia

Viena iš didžiausių išlaidų buvo mūsų namo, kuris statytas XX a. 6-ajame dešimtmetyje, pritaikymas neįgaliosios poreikiams. Turėjome praplatinti durų angas, nuimti grindų dangas, pakeisti vonios kambario elementus ir įmontuoti laikymuisi skirtus strypus. Ir vis dar liko daug nepadarytų darbų.

Stengiuosi juos keisti po truputį, nes nenoriu sukurti namo, kurį reikėtų perdaryti, jei ateityje sugalvotume jį parduoti. Kita vertus, noriu padėti žmonai atgauti kuo daugiau savarankiškumo, tad tokie pakeitimai yra svarbūs.

Papildoma priežiūra

Labiausiai mus gąsdinančios išlaidos yra susijusios su papildoma priežiūra ir gydymu. Pirmiausia reikalingi gydomojo masažo seansai, fizioterapija namuose, psichoterapija, tokios alternatyvios procedūros kaip akupunktūra ir kitos. Be to, samdome pagalbininkus ir mokame už slaugymą. Vis dar mokausi šio pasaulio subtilybių ir bandau rasti finansiškai prieinamą ilgalaikę strategiją, kuri bus ypač aktuali man senstant, kai reikės daugiau pagalbos mano žmonai ir galbūt man pačiam.

Pabaigai

Geriausia rekomendacija, kurią galiu pasiūlyti, – įvertinkite visus savo finansus ir raskite, kur galite sutaupyti. Svarbu nebijoti prašyti pagalbos iš savo šeimos ir draugų, jei staiga atsiranda didelių nenumatytų išlaidų. Žmonės paprastai nori padėti, o šiais laikais jie tą gali daryti visai nesunkiai – nupirkti reikiamą prekę arba paaukoti tiesiogiai ar per sutelktinio finansavimo svetainę.“

 

LA/TV/20/0019 2020 m. liepa

Man šis straipsnis pasirodė:

Pasidalinkite šiuo puslapiu:


Jus taip pat gali sudominti...

Patient looking at a caregiver

Kai mylimas žmogus pamiršta tavo vardą

Susanne White
Skaityti daugiau

Kaip palengvinti slaugą sau ir slaugomam artimajam

Rob Obey
Skaityti daugiau

Kai jauną slaugytoją apima pyktis ir netikrumas

Dan Harding
Skaityti daugiau