Išmokite atpažinti požymius, rodančius, kad žmogus gali turėti psichikos sveikatos problemų, ir sužinokite apie elgesį, kuris dažniau būdingas vyrams nei moterims.
„Mental Health America“ teigia, kad daugiau nei 6 milijonai JAV vyrų kasmet patiria depresijos simptomus, o daugiau nei 3 milijonai – nerimo sutrikimus. Jungtinėje Karalystėje 40 proc. vyrų niekada su niekuo nekalbėjo apie savo psichikos sveikatą, 29 proc. teigia, kad jiems gėda apie tai kalbėti, o 20 proc. mano, kad ši problema yra stigmatizuojama.
Gali būti, kad nuo COVID-19 pandemijos ši situacija dar labiau paaštrėjo. 115 šalių atliktoje apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau kaip 12 mln. suaugusiųjų, išryškėjo vyrų psichikos sveikatos krizės mastas, įskaitant pranešimus apie depresiją ir nerimą, taip pat rūpesčius dėl maisto stygiaus ir namų ūkio finansų. 2022 m. balandžio mėn. žurnale „British Medical Journal“ paskelbtoje ataskaitoje raginama imtis unikalių ir lyčių požiūriu skirtingų priemonių, kad būtų atsižvelgta į vyrų poreikius.
Rezultatai parodė, kad visose šalyse vidutiniškai 37 proc. vyrų nurodė jaučiantys depresiją ir 34 proc. – nerimą. Tarp jaunesnių vyrų paplitimas buvo gerokai didesnis, be to, jis labai skyrėsi įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, depresijos jausmą patyrė nuo 18 proc. respondentų Danijoje iki 64 proc. Turkijoje.
Nerimą kelia tai, kad 2018 m. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitos duomenimis, dideles pajamas gaunančiose šalyse nusižudo tris kartus daugiau vyrų nei moterų.
Daugeliu atvejų vyrai ir moterys, susidūrę su psichikos sveikatos problemomis, patiria tuos pačius dalykus. Jei nerimaujate, kad Jūs arba kas nors kitas gali turėti psichikos sveikatos problemų, atkreipkite dėmesį į šiuos požymius ir simptomus:
Nors daugelis šių simptomų yra bendri, kai kurie požymiai vyrams būdingesni nei moterims, pavyzdžiui:
„Teva“ yra tvirtai pasiryžusi rūpintis savijauta darbo vietoje ir kasmet rengia keturias temines geros savijautos savaites savo kolegoms visame pasaulyje. Šiais metais vyrams skirtuose geros savijautos renginiuose buvo surengtas kavos rytmetis, kuriame vyrai galėjo kartu pasikalbėti apie psichikos sveikatą, ir pasiklausyti savižudybių prevencijos labdaros organizacijos „Andy's Man Club“ atstovo paskaitos. „Teva“ darbuotojai taip pat gali nemokamai naudotis nauja prevencine psichikos sveikatos programėle.
NPS-EE-NP-00177